Jdi na obsah Jdi na menu
 


- informujeme vás

Pod touto záložkou naleznete informace o tom, co se v souvislosti s klášterem chystá, připravuje, prostě aktuality z Matice zašovské.

 

 

Příspěvky

Využití kláštera

26. 1. 2022

Klášterní budovy jsou a ještě nějaký čas budou prázdné...

Pozitivní však je, že obec již má na rekonstrukci kláštera stavební povolení. Stále se ještě setkáváme s dotazy, co v klášteře po jeho adaptaci bude, proč právě toto, a ne něco jiného...

 

Přejeme všem požehnané Vánoce i nový rok

22. 12. 2021

 

Večer plný barokní hudby a veselské historie

1. 12. 2021

10. prosince 2021 pořádáme v Kulturním domě Zašová mimořádné setkání: se svým barokním repertoárem k nám zavítají skvělí hudebníci Marta Kratochvílová a Marian Friedl.  

Tento mimořádný umělecký zážitek doplní beseda se dvěma spoluautory historické publikace VESELÁ V PROMĚNÁCH ČASŮ. Více na plakátku - zde.

 

Zašová v době před 300 lety – beseda na historické téma

8. 11. 2021

Takto jsme v loňském roce zvali zájemce o historii Zašové a okolí na přednášku o Janu Bartoloměji Vranečkovi a jeho době. Bohužel, přednáška se v původním termínu uskutečnit nemohla. Věříme, že letos se to už podaří. Poznačte si do kalendáře místo a čas: Kulturní dům Zašová, neděle 21. listopadu, v 16 hodin. Vstupné dobrovolné. Srdečně zveme. 

 

Zapojujeme se do DNŮ KULTURNÍHO DĚDICTVÍ

3. 9. 2021

Pro zájemce o jeho prohlídku bude náš klášter otevřen v sobotu 4. září (v den Zašovských slavností). Komentované prohlídky budou odpoledne se začátkem vždy každou celou hodinu, konkrétně v 13, 14, 15 a 16 hodin. 

 

 

 

Křížová cesta v klášterní zahradě

2. 7. 2021

Při zášovské pouti 4. července 2021 bude slavnostním požehnáním předána veřejnosti nová křížová cesta, kterou náš spolek s podporou štědrých donátorů vybudoval v klášterní zahradě. Plakátek ZDE

 

Podporujeme památník historické návštěvy Jana Pavla II.

8. 4. 2021

Záměr takového památníku je v souladu s posláním spolku Matice zašovská, a proto vyzýváme své příznivce, aby jeho vznik podpořili i finančně, byť třeba jen  symbolickou částkou.

Obec Tupesy zřídila pro tento účel transparentní účet u KB číslo: 123-1554310267 / 0100 Variabilní symbol pro naše příspěvky je 3326.

DĚKUJEME!

 

DEJ MI NADĚJI

25. 1. 2021

Náš spolek se snaží připomínat ideály mnichů trinitářského řádu, a to nejen péčí o areál jejich bývalého kláštera v Zašové, ale také alespoň symbolickou pomocí trpícím křesťanům ve světě. Arménie - jedna z nejstarších křesťanských zemí to nikdy neměla snadné. Z doby historicky ne až tak vzdálené můžeme připomenou genocidu Arménů ze strany Osmanských Turků. Aktuálně mnoho Arménů trpí v důsledku nedávných bojů o Náhorní Karabach. Proto jsme se rozhodli finančně podpořit účet DEJ MI NADĚJI. Přispět můžete i vy.  č. účtu: 2107325349 / 2700 Děkujeme!

Více níže (kliknutím na "Celý příspěvek")  nebo na tomto videu

 

Přednáška se v původním termínu neuskuteční

25. 11. 2020

Přednáška o životě a době prvního zašovského kronikáře se kvůli restriktivním opatřením nemůže v původním termínu uskutečnit. Děkujeme za pochopení.

O náhradním termínu přednášky Vás budeme informovat.

 

Pozvánka na dvě přednášky se zajímavými osobnostmi

25. 9. 2020

Začátkem měsíce října se v Zašové uskuteční dvě setkání se zajímavými osobnostmi - dvě přednášky, na které vás srdečně zveme. 

V pátek 2. 10. v 16 hodin proběhne v areálu zašovského kláštera beseda se známým fotografem panem profesorem Jindřichem Štreitem. Plakát ZDE

V neděli 4. 10. v 13  hodin v Kulturním domě Zašová přednáška vedená oběma autory nové publikace o historii Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Kniha má hlavní titul Duchovní střed Evropy a jejími autory jsou historik Petr Blažek a filozof Vojtěch pokorný. Plakát ZDE

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »